Uluborlu lisesi forumu
Forumumuzdan yararlanmak için lütfen üye olunuz

Üye olmak için ;

Aşağıdaki kayıt ol butonunu tıkladıktan sonra,

Üyelik bilgilerinizi doldurunuz, sonra verdiğiniz E-posta adresine Aktivasyon linkiniz gönderilecektir...

Gelen E- posta mesajını açıp aktivasyon linkini tıklayarak üye olabilirsiniz...

İyi vakit geçirmeniz dileğiyle ( Admin/ Kenan Gürağaç)

Uluborluda eğitim Face

Join the forum, it's quick and easy

Uluborlu lisesi forumu
Forumumuzdan yararlanmak için lütfen üye olunuz

Üye olmak için ;

Aşağıdaki kayıt ol butonunu tıkladıktan sonra,

Üyelik bilgilerinizi doldurunuz, sonra verdiğiniz E-posta adresine Aktivasyon linkiniz gönderilecektir...

Gelen E- posta mesajını açıp aktivasyon linkini tıklayarak üye olabilirsiniz...

İyi vakit geçirmeniz dileğiyle ( Admin/ Kenan Gürağaç)

Uluborluda eğitim Face
Uluborlu lisesi forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Uluborlu Lisesi Radyo
Uluborlu lisesi on Facebook
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Google Translate
En son konular
» Bilgilendirme
Uluborluda eğitim EmptyCuma Ekim 14, 2011 7:23 pm tarafından ApoLgo

» kiraz festivali resimleri yok
Uluborluda eğitim EmptyPaz Tem. 04, 2010 3:01 pm tarafından alevcik

» geldim bnde=)
Uluborluda eğitim EmptyPerş. Haz. 17, 2010 10:42 pm tarafından Mod-Hedrox

» özgür irademiz yoktur
Uluborluda eğitim EmptyC.tesi Mayıs 08, 2010 4:39 pm tarafından fgfg

» Yeni Üye Oldm
Uluborluda eğitim EmptyC.tesi Mart 06, 2010 3:40 pm tarafından ceroks

» Uluborlu kiraz festivali ve yağlı güreşleri resimleri
Uluborluda eğitim EmptyPtsi Şub. 01, 2010 7:39 pm tarafından jal

» Resim resim Uluborlunun Tarihi kokusu
Uluborluda eğitim EmptyPtsi Şub. 01, 2010 7:35 pm tarafından jal

» Uluborlunun eşsiz tarihi
Uluborluda eğitim EmptyPtsi Şub. 01, 2010 7:34 pm tarafından jal

» Felsefe Bölümü
Uluborluda eğitim EmptyPtsi Şub. 01, 2010 7:22 pm tarafından jal

Galeri

Uluborluda eğitim Empty
Anket

Forum Sitemizi nasıl buldunuz

Uluborluda eğitim Vote_lcap75%Uluborluda eğitim Vote_rcap 75% [ 9 ]
Uluborluda eğitim Vote_lcap8%Uluborluda eğitim Vote_rcap 8% [ 1 ]
Uluborluda eğitim Vote_lcap0%Uluborluda eğitim Vote_rcap 0% [ 0 ]

Toplam Oylar : 12

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde Uluborlu lisesi forumu adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde Uluborlu lisesi forumu adresi saklayın ve paylaşın

Istatistikler
Toplam 219 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ali03

Kullanıcılarımız toplam 750 mesaj attılar bunda 535 konu
Anahtar-kelime

Uluborluda eğitim

Uluborluda eğitim Empty Uluborluda eğitim

Mesaj  Admin Salı Mart 24, 2009 6:30 pm

ULUBORLU DA EĞİTİMİN HEDEFİ

İlçemiz büyük insanlar ve devlet adamları yetiştirmiş,kökü mazide olan bir ilçedir. Osmanlı döneminden T.C.nin bu gününe kadar nice paşalar,sadrazamlar ve fikir adamları yetiştirmiş,bulunduğu konum itibariyle kilit görevini üstlenmiş bir ilçedir.

İlçemizin eğitim seviyesini yükseltmek,çağın gerektirdiği eğitim seviyesine ulaşmak,maddi ve manevi değerleri korumak ve eğitimin vazgeçilmez bir süreç olduğunu kavratmak temel ilkemizdir.

Değişik zaman ve zeminlerde yapılan araştırmalar eğitimle ekonomik gelişme arasında doğru orantılı bir ilişki olduğunu göstermektedir.
Türk Milli Eğitiminin temel amacı ; “Türk vatandaşlarının ve Türk toplumunun refah ve mutluluğunu artırmak,milli birlik ve bütünlük içinde iktisadi,sosyal ve kültürel kalkınmayı desteklemek hızlandırmak ve Türk milletini çağdaş uygarlığın yapıcı,yaratıcı seçkin bir ortağı yapmaktır.”şeklinde ifade edilmektedir.Okuyan ,araştıran, düşünen,karşılaştıran,çevre ve insan ilişkilerini değerlendiren,sebep sonuç ilişkilerini bulabilen,gelişmeleri takip eden ve kolay kabullenen,bunlardan yararlanan,isabetli karar veren kişilerin yetiştirilmesinde eğitim en önemli bir etkendir.

Uluborlu da eğitim camiası yaklaşık 1500 kişilik bir orduyu teşkil etmektedir.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ULUBORLU

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 17.02.1985 tarihinde kurulmuş olup, 2005-2006 öğretim yılı itibariyle kadrolu 118 öğretmen olmak üzere toplam 178 personel ve 1168 öğrenci ile eğitim öğretimi devam ettirmektedir.

İlçemizdeki Mevcut Personelin Dağılımı:

İdareci : 20

Branş öğretmeni : 80

Sınıf öğretmeni : 16

Okul öncesi : 2

Sigortalı ve Kısmi

sözleşmeli : 8

Memur : 6

Teknisyen : 2

Şoför : 3

Hizmetli :26

OKUL VE KURUM SAYISI :

İlçemizde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı 4 köyde 4 ilkokul (taşımalıdan dolayı kullanılmamaktadır.)Merkezde 3 ilköğretim okulu 4 lise vardır.ilk öğretimlerden Çakır Hasan ilköğretim okulu taşımalı olup 101 öğrenci çevre köylerden taşınmaktadır.Cumhuriyet pansiyonlu ilköğretim okulu yatılı olup 105 öğrenciye hizmet vermektedir.Liselerimizin 3'ü yatılı olup ayrıca 2005-2006 öğretim yılında eğitim öğretime açılan Uluborlu Anadolu Lisemiz gündüzlü olarak hizmete girmiştir.Liselerimizin 4 ü de hem yatılı hem de gündüzlü olarak eğitim öğretime devam etmektedir.

Yaygın Eğitim Kurumu olarak Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu mevcuttur.Yılın genellikle kış aylarında yöreye uygun kurslarla ilçe halkına hizmet verilmektedir.Ayrıca O.K.S ve Ö.S.S. kurslarının yanında Bilgisayar,İngilizce, Enstrüman ve takı tasarım gibi kurslar devam etmektedir.

ÖĞRENCİ DURUMU :ilköğretim okullarında : ****** İ.Ö.O: 276,Ç.H.İ.Ö.Okulunda : 334,Cumhuriyet P.İ.Ö.Okulunda: 108,Uluborlu Anadolu lisesinde 38 öğrenci,Çok Programlı Lisede 235 ,E.M.L.ve Teknik Lisede: 147 .İ.H.L. de 30 öğrenci olmak üzere toplam :1168 öğrenci eğitim öğretim görmektedir.

OKUL VE KURUMLARIN GENEL DURUMU

ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU

Kısa Tarihçesi: 1956 yılında eğitim öğretime başlamış,1993 yılına kadar eğitim öğretime bu şekilde devam etmiş,1993 de ek bina yapılarak derslik sayısı artırılmıştır.Buna rağmen yerleşim yerinin merkeze yakın olması nedeniyle fiziki yapı itibariyle okul binası halen yetersiz gelmekte olup,toplantı salonu,spor salonu ,kütüphane,laboratuar,derslik sayısı ihtiyacı vardır.Eğitime % 100 destek kampanyası çerçevesinde Uluborlu ya yakışır bir eğitim binasına gerek duyulmaktadır.Hayır sever Uluborlulu hemşehrilerimizin desteğine ihtiyacımız vardır.

Okulumuz gündüzlü olup 276 öğrenci eğitim öğretim görmektedir.

ÇAKIR HASAN İLKÖĞRETİM OKULU

Kısa Tarihçesi : Okulumuz iki ayrı binada eğitim öğretim görmektedir.Daha önce Cumhuriyet ilköğretim okulu olarak öğretime devam eden okul bahçesinin müsait olması nedeniyle aynı bahçe içerisine bütün masrafları İlçemiz eşrafından Çakır Hasan adına oğlu Mustafa KİRİŞ tarafından 1997 yılında kaloriferli 11 derslikli eğitimi binası yaptırılmış ve Çakır Hasan İlköğretim okulu adını almıştır.Binaların birbirine yakın olması nedeniyle Bakanlık onayı gereği 05.05.2003 tarihinde okullar birleştirilerek toplam 19 derslikli binada eğitim öğretim devam etmektedir.Okulda toplam 334 öğrenci eğitim görmektedir. 2005-2006 öğretim yılında eğitim öğretime açılan Anadolu Lisemizin eğitim binası olmadığından fiziki konum itibariyle müsait olan Çakır Hasan İlköğretim okulunun 4 dersliğini Anadolu Lisesine tahsis ederek ilçemize yeni bir eğitim yuvası daha kazandırmış olduk

CUMHURİYET PANSİYONLU İLKÖĞRETİM OKULU :

Kısa Tarihçesi:ilçemiz eşrafından Hacı Mehmet ÖZTUNÇ tarafından 1970 yılın da bina yapımına başlanmış ve değişik tarihlerde onarım işleri devam ederken 29.09.2000 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığına devredilmiş ve 2000-2001 öğretim yılında 100 kız öğrenci 100 erkek öğrenci kapasiteli olan okul yatılı olup eğitim öğretime devam etmektedir

Bulunduğu bölgenin fiziki konumu itibariyle kış aylarında elektrik ve su kesintisinin yanında çatı ve baca sorunlarıyla karşılaşılmaktadır.Okulumuzun yatılı olması nedeniyle güçlü bir jeneratöre ve öğrencilerin ulaşımında kullanılmak üzere bir araca ihtiyaç vardır.Çevre ilçelerde YİBO ve PİO ların açılması ile 2005-2006 öğretim yılında hiç kız öğrenci kaydı gelmemiş olup bu öğretim yılında 20 kız öğrenci bulunmakta olup bunlardan 19 tanesi 8 sınıf da olup bunlar bu yıl mezun olduklarında gelecek yıla 1 tane kız öğrenci kalacaktır.

ANADOLU LİSESİ :

2005-2006 ÖĞRETİM YILINDA Orta Öğretim Genel Müdürlüğümüzün genelgeleri doğrultusunda İlçemizde 60 öğrenci kontanjanlı bir Anadolu Lisesi açılması bildirilmiş ve okul binalarımızın fiziki yetersizliği ile birlikte imkanlar zorlanarak Çakır Hasan İlköğretim okulu

ÇOK PROGRAMLI LİSE :

Kısa Tarihçesi : 1965 yılında orta okul olarak açılmış1972 yılında lise olarak 2 katlı binada eğitim öğretime devam etmiş 1981 yılında 3 katlı tip bir proje ile yeni binasına taşınmış,eski bina bu gün pansiyon olarak kullanılmaktadır.Okulumuzda kütüphane,toplantı salonu,laboratuarlar ve müzik odasının yanında 10+1 sayıda Bilgisayar laboratuarı mevcuttur. Ayrıca okulumuzda Yabancı dil ağırlıklı lise(Süper Lise )mevcut iken liselerin 4 yıla çıkması ile bünyesinde bulunan yabancı dil ağırlıklı lise Anadolu Lisesine dünüştürülmüştür. Okul pansiyonlu olup 150 yatak kapasiteli erkek öğrenci pansiyonuna sahiptir. Ayrıca yasa ve yönetmelikler gereği boş kontanjanlar değerlendirilerek Anadolu lisesinin erkek öğrencileri yatılı olarak bu okulda istihdam edilmiştir.

ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ VE TEKNİK LİSE

Kısa Tarihçesi : Okulumuz 1977-1978 yılında açılmış ,önce tesviye sonra elektrik ve 3 yıldır da bilgisayar bölümü faaliyet göstermektedir.2002-2003 öğretim yılından itibaren Teknik lise açılmış ve2004-2005 öğretim yılında da Endüstriyel elektronik bölümü öğretime devam edecektir.1997-1998 öğretim yılında Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı tarafından yapılan 100 öğrenci kapasiteli erkek öğrenci pansiyon binasına sahiptir.Okulda iki bilgisayar laboratuarı bulunmakta olup ayrıca sayın kaymakamımızın , idarecilerin okul personeli ve öğrencilerin gayret ve çabaları ve Belediyenin destekleriyle okula bir halı saha kazandırılmış olup halı sahaya yakın olan bölgenin bir spor kompleksi olarak değerlendirilmesi düşünülmektedir.Okulumuzda 147 öğrenci eğitim öğretim görmekte olup Teknik lise ilk mezunlarını vermiştir. 2005-2005 öğretim yılında senelerdir beklenen ünüversite ye öğrenci gönderme başarısı bu öğretim yılında başarılmış ve 3 öğrencimiz 4 yıllık fakülteye gitmesine karşılık diğer mezun olan öğrenciler de İlçemiz Meslek yüksek okuluna kayıt yaptırarak okuma hakkı elde etmişlerdir.

İMAM HATİP LİSESİ

Kısa Tarihçesi: 1977 yılında açılan okul bir idari,bir eğitim öğretim,bir pansiyon olmak üzere toplam 3 binadan oluşmaktadır.idari bina hazinenin olup diğer binalar Türkiye Diyanet Vakfınındır.Okulumuzda kütüphane ve laboratuar mevcut olup10+1 proje dahilinde Bilgisayar laboratuarı açılmıştır.Okulumuz yatılı olup erkek öğrencilere hizmet vermektedir.

HALK EĞİTİM MERKEZİ VE AKŞAM SANAT OKULU

Kısa Tarihçesi : 1967 yılında açılmış olup 1990 yılında bugün hizmet verdiği 4 katlı tip projenin uygulandığı 140 kişilik toplantı salonuna sahip,kaloriferli ve 1200 m2 alanda bahçesi mevcuttur.

İlçemiz ve köylerinde çeşitli mesleki,sosyal,kültürel kurslar açarak halkımıza faydalı olmaya çalışılmaktadır. 2005-2006 öğretim yılında açılan Ö.S.S. Bilgisayar,İngilizce,Takı ve Tasarımı,Saz kursu ve mefruşat kurslarıyla haftanın her günü eğitim öğretime devam etmektedir.

ÖĞRETMEN EVİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kısa Tarihçesi : İlçemizde 1993 yılından beri hizmet veren öğretmen evi bulunmaktadır.çok programlı lise lojmanında 4 yatak kapasiteli halen dinlenme salonu bulunan binaya sahiptir.Uluborlu da fiziki yapısı uygun bir yer bulunduğunda taşınarak hizmet vermesi planlanmaktadır.
Admin
Admin
Admin
Admin

Erkek
İş/Hobiler : bilgisayar LYS

https://uluborlulisesi.yetkin-forum.com

- Similar topics